Sprzątania świata 2017

Drogie Przyjaciółki i Drodzy Przyjaciele Ziemi!

Zbliża się kolejna, już 24-ta edycja naszej akcji Sprzątania świata – Polska 2017. Kulminacja akcji w trzeci weekend września i gorąco namawiamy Was do włączenia się w nią! Celem tegorocznej Akcji jest uświadamianie, że nie ma „śmieci” – są surowce! Bo przecież rzeczy dla nas niepotrzebne, mogą być potrzebne komuś innemu – a zawsze są źródłem surowców i energii. I dlatego powinniśmy przestać dawać im „etykietkę” śmieci, a zacząć postrzegać, nazywać i doceniać jak na to zasługują: jako surowce lub zasoby. Chcemy wspólnie z Wami zainspirować i zaktywizować Polaków i Polki do działania na rzecz środowiska. W Akcję możecie włączyć się zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Pamiętajcie jednak o zasadach, które są niezbędne, aby przeprowadzona akcja przebiegła bezpiecznie i bez żadnych nieprzyjemnych komplikacji. Oto nasz krótki przewodnik.
Co roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy – dołącz i Ty! O swoich planowanych inicjatywach piszcie do nas na: basia.jedrzejczyk@naszaziemia.pl

Pomóżcie nam propagować przesłanie Akcji:
– śmiało używajcie we wszystkich Waszych kanałach internetowych oficjalnego hasztaga tegorocznej Akcji: #ŚmieciToSurowce,
– promujcie plakat tegorocznej Akcji,
– propagujcie i sami weźcie udział w konkursach na interpretację hasła: Nie ma śmieci – są surowce! Odbędą się dwa konkursy: plastyczny dla szkół oraz indywidualny (na zmieszczenia zdjęcia lub filmiku z interpretacją) na naszym profilu Facebook. Śledź nas na: www.naszaziemia.pl oraz profilu facebookowym.

Grafikę akcji już po raz kolejny zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski, który obchodzi w tym roku 40-lecie pracy twórczej.

Jeśli chcą Państwo zamówić plakat, proszę przesłać poniższe informacje na fundacja@naszaziemia.pl.

Dane potrzebne do wysyłki:
– liczba plakatów,
– nazwa instytucji i dokładny adres: (ulica, nr domu i/lub lokalu, kod pocztowy, miasto)
– nr telefonu kontaktowego,
– imię i nazwisko osoby, do której ma być skierowana paczka oraz adres e-mail.

Prosimy o rzetelne sprawdzenie przesyłanych informacji.

Pula darmowej dystrybucji paczek z plakatami jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Minimalna liczba zamówionych plakatów to 5 sztuk. Jeżeli potrzeba Państwu mniej niż 5 plakatów, zachęcamy do zamówienia od nas pięciu sztuk i podzielenia się z innymi uczestnikami akcji Sprzątanie świata – Polska 2017. Zamówienia plakatów przyjmujemy do 15 sierpnia 2017r. Po tym terminie możliwy będzie tylko odbiór osobisty w biurze Fundacji Nasza Ziemia ul. Hoża 3 m. 5 00-528 Warszawa.

sprz